To bezsprzecznie moje największe osiągnięcie fotograficzne jak do tej pory. Zdjęcie kaplicy św.Rocha w Krasnobrodzie zajęło II miejsce w światowym finale największego konkursu fotograficznego świata Wiki Love Monuments 2021.

W Polskim finale fotografia zajęła dopiero 7 miejsce jednak światowe Jury postanowiło wybrać ją z pośród 172 tyś nadesłanych prac i przyznać II miejsce.

W tej edycji konkursu zostało również nagrodzonych kilka innych fotografii wykonanych podczas moich podróży.

  • Malezja – Miejsce I, Miejsce III, Miejsce V

  • Gruzja – miejsce IV

  • Azerbejdżan – miejsce II

Wiki Lubi Zabytki to konkurs, którego celem jest sfotografowanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń zabytków z całego świata. Ideą jest zgromadzenie dokumentacji dziedzictwa materialnego i udostępnienie go za darmo każdemu na świecie. Konkursowe fotografie staną się częścią zasobów multimedialnych Wikipedii i będą mogły ilustrować hasła w jej niemal 300 wersjach językowych. Fotografie będą mogły też być używane – zupełnie za darmo – w wydawnictwach edukacyjnych czy turystycznych.

Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć – dzięki temu Wiki Loves Monuments 2011 trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największy Konkurs Fotograficzny”.